Lyžování Nassfeld, lyžařské středisko

 

 

Ski arena Nassfeld-Hermagor

V sousedství italských Dolomit, asi 50 km západně od Villachu, se nachází rakouské lyžařské středisko Nassfeld, rozprostírající se na 3 svazích spojených údolím. Jedná se o největší vysokohorské středisko Korutan – nejmodernější v celém Rakousku. Díky vynikající infrastruktuře, vybavenosti, servisu a velmi rozmanitým lyžařským terénům s kvalitní úpravou, se toto středisko nachází mezi TOP 5 rakouskými lyžařskými středisky. Na své si zde přijdou jak profesionálové, tak i začátečníci a rodiny s dětmi.

Blízkost italských Dolomit zaručuje tomuto středisku dostatečný přísun slunečních paprsků, až o 100 hodin více než v severnějších rakouských lyžařských střediscích. Dostatek sněhu je ovlivněn skutečností, že se jedná o první výrazný horský masiv, který zachycuje většinu sněhové nadílky přicházející od Jadranu. Příznivé podmínky pro lyžování jsou zde od prosince do poloviny dubna.

Dolní stanice lanovky v Tröpolachu se nachází ve výšce 610 m.n.m. - Nassfeld se nachází v 1500 m.n.m. a nejvyšším vrcholem, na který se dostanete kabinkovou lanovkou je Troghöhe ve výšce 2 020 m.n.m. Najdete zde 110 km sjezdovek rozprostřených na ploše o velikosti 2,8 mil. m2. Ze 2/3 se jedná o červené sjezdové tratě (lehké 30 km, střední 60 km, náročné 20 km), dopravu zajišťuje 30 moderních vleků: 5 lanovek, 4 6-sedačkové lanovky, 4 4-sedačkové lanovky a 17 vleků , které vás pohodlně a bez čekání dopraví na vrcholky. Přestože zde není o sníh nouze, je středisko vybaveno umělým zasněžováním.

Mimo jiné zde můžete vyzkoušet rychlostní trať s měřeným úsekem pod Troghöhe, 4 kilometrovou FIS sjezdovku nad Tröpolachem či svah s boulemi na Gartnerkofelu. Najdete zde také uměle osvětlenou sáňkařskou dráhu, 3 specializované snowparky a velký prostor pro freeride.

Pro milovníky bílé stopy je zde připraveno přes 300 km upravených tras, z toho 18 km s vyrolbovanou dvojstopou v nadmořské výšce 1 000 – 1 500 m.n.m. Lze přejet i na italskou stranu a napojit se na okruh okolo Lago Pramallo, dlouhý 7 km. Nejznámější je trasa okolo jezera Weissensee.

Jezero Weissensee je největší přírodní ledová plocha v Evropě. Bruslaři mají k dispozici 6,5 km2 plochy, rychlobruslení, lední golf s 9 jamkami a prostor pro lední hokej. Bruslení se provozuje i na bližším jezeře Pressegger See. Pravidla pro bruslení najdete zde.

Můžete navštívit i wellness-středisko s místním kouzlem. Nenechte si ujít ani návštěvu 28 km vzdáleného aquaparku Kötschach-Mauthen nebo se vydat do vzdálenějšího Villachu kde doporučujeme navštívit úžásné korutanské termální lázně.

 

Čtěte více o:

Nové apartmány Nassfeld za skvělé ceny. Rezervace online. Přečtěte si více o ubytování Nassfeld Více o oblasti Tröpolach Léto v Rakousku v našich apartmánech Přečtěte si více o našem ubytování v Nassfeldu Naše apartmány v městečku Nassfeld

 
Nassfeld živě - webkamera:
 
 
Ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování
Aktivity ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování
Příroda ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování

Newsletter posíláme maximálně 3x za rok.
Vaši e-mailovou adresu nikomu neposkytneme.