Speciality

Propast Garnitzenklamm u Hermagoru:

Naučná stezka s panoramatickými a informačními panely vede přes propasti a představuje 200 milionů let fascinující geologie. Propast je zpřístupněna pomocí zabezpečených cest (via ferrate) přes lávky, mosty až k vodopádům. Rokle je na začátku vysoká 630 m a na konci 1125 m, dlouhá 4 km s výškovým rozdílem 500 m.

Cesta se skládá ze 4 částí (cca 2,5 hodiny chůze ke konci propasti). Ve 3. a 4. části jsou mosty a přechody přes propast. Při špatném počasí je vstup zakázán. Je nutné sledovat předpověď počasí.Propast se rozkládá na alpských vegetačních stupních a je dosažitelná přes různé můstky až k vodopádům. Úzká, vyšlapaná přírodní stezka s panoramatickými, skálu opisujícími stupni, vede přes propast a poskytuje úchvatný zážitek na 600 milionů let historie této krajiny. Tento zázrak přírody ukazuje svým návštěvníkům neopakovatelné kouzlo na 6 km dlouhé trase.

TRASY: 
1) Od začátku propasti přes 1. a 2. část a kamennou cestu k trase č. 410. Dále sestup přes St. Urbani do Möderndorfu (cca 2,5 hodiny). 
2) Od začátku propasti až na konec 3. části. Dále se pokračuje lesní cestou k trase č. 410. Sestup přes St. Urbani do Möderndorfu (cca 4 hodiny). 
3) Od začátku propasti přes všechny části až ke konci propasti (cca 2,5 hodiny) Zpáteční cesta – sestup přes St. Urbani do Möderndorfu (cca 5 hodin). 
4) Od začátku propasti přes všechny části až ke konci propasti (cca 2,5 hodiny) Dále horskou pastvinou (cca 1 hodinu) a odtud: a) sestup přes Almstrasse cestou č. 410 přes St. Urbani do Möderndorfu (cca 2 - 3 hodiny) b) cestou č. 410 přes Kühweg Törl a Watschinger Alm do Nassfeldu (cca 2,5 hodiny) 
5) Od začátku propasti přes všechny části až ke konci propasti (cca 2,5 hodiny) Dále přes Garnitzenalm, Garnitzentörl, Watschinger Alm do Nassfeldu (cca 3-4 hodiny). Otevírací doba: od 19. 5. - v závislosti na počasí

Vodní cesta  "BergWasser"
Pokud vystoupáte pěšky či se svezete lanovkou Millenium Express do výšky skoro 2 000m.n. na horu Madritche, nezapomeňte navštívit 1,5 km dlouhou rodinnou cestu plnou dobrodružství. U vstupu Vás přivítají vodní fontány, podél cesty můžete vyzkoušet trmapolíny,  na několika zastávkách můžet prožít vodní dobrodružství a prohlédnout si krásnou okolní scenérii z na jezeře ukotvených plachetnic. Nádherné místo pro krásně strávený den. Děti se baví uprostřed krásné horské přírody. Toto místo je díky možnosti dopravy lanovkou Millennium Express vhodné i pro kočárky.

Letní sáňkařská dráha
vede z Madritsche (1919 m) do Tressdorfer Alm (1,59 tisíce m) v délce 1920 m. Jedná se o nejdelší letní sáňkařskou dráhu v Korutanech, ktera je každoročně hitem léta. Jízda dolů začíná u horní stanice kabinkové lanovky. Cestou do údolí překonáte po mnoha zatáčkách a náklonech převýšení více jak 400 metrů. Jízdu dolů zvládne každý, rychlost se ovládá pomocí speciálního joysticku. 

Jízda na koních
Bauernhof Schlosser - tel.: +43 4285 509, Rattendorf 34, 9631 Jenig
Stattmann - tel.: +43 4285 7109, Rattendorf 31, 9631 Jenig

"Interaktivní průvodce"
Vaše výlety si nyní můžete naplánovat za pomoci Interaktivního průvodce. Najdete zde informace jako je čas, popis trasy, GPS data atd.Čtěte více o:

Přečtěte si více o našem ubytování v Nassfeldu Naše apartmány v městečku Nassfeld

 
Nassfeld živě - webkamera:
 
 
Ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování
Aktivity ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování
Příroda ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování

Newsletter posíláme maximálně 3x za rok.
Vaši e-mailovou adresu nikomu neposkytneme.