Paragliding

Druh leteckého sportu, kde pocity z létání jsou asi nejryzejší: letíte v sedačce 3 metry pod plátěným křídlem „z kapesníku“, vzduch vás obklopuje ze všech stran. Mnozí paraglidingoví piloti již zažili jak spolu s nimi vznášel ve stoupavém proudu orel či jiný pták ....
 
Zpátky na zem ;-). Ti, kteří nelétají, ale chtějí si vyzkoušet s ním spojené zážitky mají v zásadě dvě volby.
 
Let na tandemu
Zákazník se připne na sedačce ke zkušenému pilotu....oba se rozeběhnou, letí...a přistanou. Let trvá dle převýšení mezi startem a cílem, počasí a odolnosti žaludku pasažéra 5 až 10 minut. Na startu i při přistání může být potřeba popoběhnout, takže je dobré o tom pouvažovat dopředu (fyzická zdatnost a vhodná sportovní obuv).
 
Seznamovací kurz
Trvá jeden/dva dny. Obvykle dostanete zapůjčenu potřebnou výstroj a váš instruktor vám vysvětlí, jak s paraglidingovým křídlem zacházet, ovládat, startovat a přistát. Nelétáte, spíše jen poskakujete....ale ty 2 až 3 metry výšky a délka 20-30m.... jsou omamující.
 
Samostatní piloti, s pilotním průkazem a IPPI kartou asi mohou létat  přímo v Tröpolachu, i když tam žádné oficiální místo na startování není. Ale myslím si, že to ani zkoušet nebudou. Jediný důvod je terén Emberger Alm (Greifenburg), který je českým pilotům velice dobře známý, mj. tím, že zde mohou bezpečně létat piloti od začátečníků až po velmi zkušené. Je vzdálen z Tröpolachu 37 km, zhruba 5 km za odbočkou k jezeru Weissensee. Zázemí na tomto terénu (počasí, vývozy na start, atd. v němčině) lze nalézt zde http://www.fliegercamp.at/
V těsném sousedství je další nově otevřený terén Rottenstein.
 
Terén pro tandemové létání  a seznamovací kurzy je o něco méně známý a vzdálenější Gerlitzen/ Annenheim (64 km). Nicméně má své výhody, zejména pro vyznavač akrobatického paraglidingu – létá se nad jezerem Ossiachersee. Podrobné paraglidingové informace naleznete zde http://members.aon.at/gernot.isak/index.html (v němčině).

Čtěte více o:

Přečtěte si více o našem ubytování v Nassfeldu Naše apartmány v městečku Nassfeld

 
Nassfeld živě - webkamera:
 
 
Ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování
Aktivity ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování
Příroda ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování

Newsletter posíláme maximálně 3x za rok.
Vaši e-mailovou adresu nikomu neposkytneme.