Koupání

Korutanská oblast svojí zeměpisnou polohou na sluneční straně Alp zaručuje kolem 2000 slunečných hodin ročně, a proto návštěvníkům této oblasti přijde vhod za teplých či horkých dnů koupel v jednom z více jak tisíce průzračných alpských jezer.
Můžete si vybrat mezi jezerem Pressegger See, které nabízí příjemně teplou vodu v pitné kvalitě, teplota vody zde dosahuje 28 stupňů Celsia, nebo se můžete příjemně osvěžit v ledovcovém jezeře Weissensee. 
 
Přírodní jezero Weissensee
Jezero Weissensee, nebo-li bílé jezero, leží v nadmořské výšce 930 m a je tak nejvýše položeným z velkých korutanských jezer. Dlouhé je 11,6 km, v nejširším místě měří 900 m, maximální hloubka je 97 m. Má rozlohu 653 ha a je 12. největším jezerem v Rakousku a 4. v Korutanech. Z celkové délky 23 km pobřeží je pouze třetina zastavěna, zatímco dvě třetiny mají přírodní charakter. Žije zde značné množství ryb, především kaprů, štik, pstruhů, candátů a línů. Kvalitou vody patří Weissensee mezi nejčistší jezera v Evropě. Přírodní ráz jezera dotváří přítomnost vodních ptáků, z nichž nejpočetnější jsou nám dobře známé husy a kačeny. Zachovalost zdejší přírody, ke které přispěla odlehlost oblasti a zejména pak citlivý přístup člověka ke krajině, vedla v minulých letech k vyhlášení přírodního parku Weissensee. Kolem jezera nevede žádná cesta z jednoho konce na druhý, pouze stezka pro pěší. Prohlédnout si okolí jezera můžete i při okružní plavbě po jezeře, ty jsou zde organizovány již od roku 1929. Okružní plavby má 8 zastávek rozmístěných po celé trase, na každé z nich se dá nastoupit či vystoupit, vykoupat se, nebo pokračovat část cesty pěšky.  
Nachází se zde Fitness Park Weissensee, který nabízí: 12 běžeckých okruhů kolem jezera, nordic walking na devíti trasách různé obtížnosti. Můžete zde překonávat rozmanité terény s ostrým stoupáním, náročné sjezdy nebo vyzkoušet své dovednosti na MTB-technology kurzu.
Jezero s křišťálově čistou a 24 stupňů teplou vodou láká své návštěvníky ke dni strávenému ve vodě nebo i na vodě. Vyzkoušet si můžete jízdu na banánech nebo pneumatikách, parašutismus, také na surfing, potápění, a spoustu jiné zábavy.
Nedaleko od jezera je jedno z nejpůvodnějších Alpských údolí "Údolí sta mlýnů". V „údolí sta mlýnů“, jak je údolí Lesachtal pro své vodní mlýny také nazýváno, se uprostřed horských vrcholů nachází staré poutní místo Maria Luggau. Barokní poutní kostel „Marie Sněžné“ byl v roce 1986 papežem Janem Pavlem II. prohlášen za basiliku – ostatně jedinou basilikou v Korutanech. 
 
Přírodní jezero Presseggersee - Web kamera
Jezero Pressegger See se nachází v nadmořské výšce 560 m2 v dolní části údolí Gailtal východně od Hermagoru. Voda má kvalitu pitné vody, což dokazuje i přítomnost vzácných krabů. Rozloha činí přibližně 55 ha a to z něho činí deváté největší jezero Korutan. Teplota vody dosahuje od začátku června až do září 22-28°C. Najdete zde také 2. největší porost rákosu v Evropě. 
Je zde skvělé zázemí pro rodiny s dětmi. Na ploše 6,5 čtverečních kilometrů zde naleznete: "1. Dobrodružný park" kde najdete bezpečnou louku pro lenošení u vody, houpačky, skluzavky, skákací hrady a trampolíny, kolotoče, pískoviště, obří tobogán a další vodní atrakce. Jezero je oblíbeným cílem také surfařů, pro začátečníky jsou zde k dispozici půjčovny i s instruktorem. Dále zde najdete plážový volejbal, stolní tenis, tenisové kurty, půjčovnu loděk a šlapadel, restauraci s velkým výběrem jídel a nápojů, kabiny k převlékání. Na své si přijdou i vyznavači plážového volejbalu, vodáci nebo rybáři. V jezeře se nachází 12 druhů ryb. 
 
Aqua Park Kötschach-Mauthen
Nezapomenutelným zážitkem je návštěva Aqua Parku v Kötschach-Mauthen, kde najdete jak koupání pod širým nebem, tak i krytý aquapark se spoustou atrakcí jako jsou tobogány, divoká řeka, skluzavky a jiné. Pro malé neplavce jsou zde oddělené prostory. Pokud budete mít chuť relaxovat, aquapark má také svou welness zónu, kde můžete navštívit saunu, solárium nebo si například dopřát osvěžující masáž.
 
Přírodní koupaliště Radnig
se může pochlubit  vodní plochou o velikosti 1300 m². Najdete jej uhnízděný v půvabné krajině 2 km od Hermagoru. Koupaliště nabízí několik možností koupání, pro nejmenší děti včetně batolat jsou zde oddělené bazénky s mělkou vodou, zatímco starší děti mohou dovádět v rybníku s hloubkou až 2,5m a skluzavkou. Přírodní koupaliště je Radnig funguje bez chemických přísad, čistota vody je zajišťována prostřednictvím systému rostlin, voda se čistí přirozeným způsobem a přidání chemikálií není třeba. 
V areálu najdete také velikou travnatou plochu pro relaxaci a dětské hřiště. Samozřejmostí je také plážový bufet.
Adresa:
Radnig, AT-9620, Hermagor
 
 
Přírodní koupaliště leží stranou od hlučných cest uprostřed lesů. Oblázková pláž, posezení na lavičkách a sedačkách z přírodního kamene, možnost ležení na rozlehlé louce, široký a pozvolný vstup do vody. 1700 m2 velký přírodní rybník s kvalitou pitné vody udělá radost z každého Vašeho koupání. Je zde velké dětské hřiště a útulná kavárna s restaurací s bohatou nabídkou. Pro in-line bruslaře jsou zde prostory vhodné pro bruslení.
Otevřeno je denně (mimo deštivého počasí) od května do září od 9 do 18 hodin.
Kontakt: 
Naturschwimmbad Waldbad MauthenKötschach-Mauthen, Gailtal
Mauthen 261, AT-9640, Kötschach-Mauthen, Tel: 0043 04715 21477
 
Přírodní koupaliště Freibad Gail
Gail je Dellach nabízí celou řadu zábavy, zejména pro děti:
například:
- stavby hradů z písku na mělčinách u břehu, 
- brodění naboso v mělkých vodách 
- sbírání oblázků 
Adresa:
Dellach 65
9635 Dellach im Gailtal
tel: 0043-4718-301-15
dellach.tourist@ktn.gde.at
 
Venkovní bazén Kirchbach
Vyhřívaný venkovní bazén s bazénem pro děti, dětské hřiště a hřiště na plážový volejbal. Rodinné koupaliště za příznivé ceny.
 
Místní řeky a jezera lákají i k vodním aktivitám, které zdejší oblast nabízí v hojné míře: windsurfing, jízda na lodích, rafting, canyoning, výlety na kanadských kánoích. 

Čtěte více o:

Přečtěte si více o našem ubytování v Nassfeldu Naše apartmány v městečku Nassfeld Wiessensee

 
Nassfeld živě - webkamera:
 
 
Ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování
Aktivity ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování
Příroda ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování

Newsletter posíláme maximálně 3x za rok.
Vaši e-mailovou adresu nikomu neposkytneme.