Informace o lokalitě, obci a objektu - Léto

 

Nassfeld-Hermagor

V středisko plné jezer a nádherně čisté přírody láká své návštěvníky k aktivně strávenému pobytu i k odpočinku. Pro nespočet aktivit je Nassfeld Hermagor vhodný pro rodiny s dětmi i pro nadšené sportovce.

Oblíbeným letním místem je Nassfeld Hermagor zejména pro milovníky pěší turistiky. Láká více než 1 000 km značených stezek vedoucích ve výšce od 600 do 2.800 m n. m., které Vás zavedou i na Italskou stranu vrcholů, tématickými poznávacími stezkami, trasami pro Nordic walking a trasami pro běh. Ani cyklistika nezůstává o mnoho pozadu. V Nassfeld Hermagor se nachází přes 800 km cyklotras všech náročností a s různým převýšením. Dalším významný sportem je kanoistika a rafting na místních jezerech a na řece Gail. Specialitou jsou místní potápěčské kurzy. Návštěvníci si nemusejí vozit vlastní vybavení, o vše se postarají půjčovny potápěčského vybavení. Pro klidněji strávené dopoledne, či odpoledne si stačí vypůjčit loďku, vzít rybářské náčiní a vyjet na jezero. Návštěvníci si nemusejí vozit vlastní vybavení, o vše se postarají půjčovny místní půjčovny.

S dětmi si užijete den plný zábavy například návštěvou zábavního parku. Jeden je např. v Presseggersee, kde se ratolesti mohou dostatečně unavit na trampolínách, mini autíčkách nebo třeba v bazénech s různými vodními atrakcemi. Další návštěvu můžete absolvovat rodinný horolezecký kemp v St. Stefanu, kde se nachází mnoho přírodních horolezeckých stěn pro s využitím pro celou rodinu.

Mezi silné zážitky patří projížďka lanovkou Millennium Express z Tröpolachu na Sonnenalpe Nassfeld s výhledem na celé okolí, která vás dopraví do výšky bezmála 2 000 m n.m., kde se vám nabízí mnoho neskutečných sportovních a odpočinkových zážitků v NTC Parku. Dalším velkým lákadlem je výlet k propasti Garnitzenklamm v Hermagoru. Tato propast se rozkládá na alpských vegetačních stupních a je dosažitelná přes různé můstky až k vodopádům. Jednotlivé kroky k soutěsce omezuje klamná svoboda a bezpečnost chůze. Úzká vyšlapaná přírodní stezka s panoramatickými, skálu opisujícími stupni, vede přes propast a poskytuje úchvatný zážitek na 600 milionů let historie této krajiny. Propast Ganitzenklamm je na začátku vysoká 630 m a na konci 1 125 m, dlouhá 4 km s výškovým rozdílem 500 m.

Středisko Nassfeld-Hermagor je dá se říci hlavním městem špeku. Každoročně se v Hermagoru konají slavnosti gaitalského špeku. Vstupy a ochutnávky jsou zcela zdarma, takže není nic jednoduššího než přijet. Mezi významné památky patří muzeum města Villachu. Umění, kultura, historie města, malebné vnitřní nádvoří a různé putovní výstavy se ve Villachu spojují v jeden úžasný celek.

Korutanské rybářské muzeum se 7 000 litrovým akváriem prezentuje živoucí důkaz a přehled rybího bohatství zdejších vod.


Tröpolach

Tröpolach se rozprostírá v malebném Korutanském údolí, kterým protéká alpská řeka Gail s průzračně čistou vodou, na které se provozuje rafting a je vhodná pro rybaření. Kolem řeky vede 90 km dlouhá Carnská cyklotrasa R3. Nachází se zde hlavní nástupní stanice nejdelší lanovky v Alpách „Millennium Express“, která má svou horní stanici přímo v srdci střediska Ski Arena Sonnenalpe Nassfeld. Při své cestě na vrchol Kofelplarz-Madritsche (1.919 m.n.m.) překonává převýšení 1,3 km a vede v délce 7,6 km. Cesta lanovkou na vrchol trvá však pouhých 17 minut.


Poloha apartmánů

10 komfortních apartmánů s výhledem na panorama Alp se nachází na klidném místě přímo v městečku Tröpolach, 400m od hlavní nástupní stanice Millenium-Express (nejdelší kabinové lanovky v Alpách) a v blízkosti řeky Gail. Všechny apartmány prošly v roce 2010 kompletní rekonstrukcí a byly zcela nově zařízeny. V každém apartmánu najdete TV s českými programy, bezplatné Wifi připojení, parkování přímo u apartmánů, kolárnu pro odkládání kol a jiných sportovních potřeb.
 

 
 
Ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování
Aktivity ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování
Příroda ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování

Newsletter posíláme maximálně 3x za rok.
Vaši e-mailovou adresu nikomu neposkytneme.