Cyklistika

Ráj pro cyklisty všech výkonností, věku a zaměření. Najete zde kilometry cyklistických stezek, různých náročností, převýšení a terénů (obtížné singltreky, drsné sjezdy a svízelné úvozy či mírné úseky, lesní cesty nebo cyklostezky). Tady si vybere opravdu každý od rodin s dětmi až po náročné sportovce. 
Výborně označené cyklistické stezky vás provedou malebnými vesnicemi a tradičními zemědělskými usedlostmi s pohostinstvími kde lze ochutnat domácí speciality. Díky blízkosti hranic s Itálií můžete vyzkoušet i italské cyklostezky a vyzkoušet i italské speciality. Je zde přes 800 kilometrů s 31 značenými cyklistickými trasami všech náročností pro horská kola vedoucími nespoutanou přírodou pod alpskými vrcholy. Kdo chce, může si vyzkoušet nejdelší Alpský sjezd v délce 16,2 km, vzhůru až na 1400 metrů vysoko ležící pastvinu Radniger Alm, nebo spíše okruh kolem jezera a nevšední kombinaci jízdy na kole i na lodi. Je zde více než 800 kilometrů MTB tras, spojujících nejznámější vývěsní štíty regionu: Nassfeld-Hermagor - jezera Pressegger See a Weissensee, údolí Lesachtal, Gailtal a Gitschtal.
Pro méně zdatné cykloturisty se otevírá Natur arena zase v jiných dimenzích, na 150-ti kilometrech najdete 26 značených lehčích cyklotras mezi jinými též i známou Carnskou cyklostezku R3, která vede Gailtalským údolím podél řeky Gail v celkové délce 90 km. Při svých cyklo toulkách se můžete osvěžit v nejednom horském jezírku s průzračnou vodou, potěšit se krásnými vyhlídkami, nebo navštívit některou z turistických atrakcí.

Středisko Nassfeld umožňuje v letních měsících bezplatnou přepravu kol v kabinové lanovce Millennium Express a na sedačkové lanovce Gartnerkofel.

Pro přepravu svého kola můžete využít speciální vlaky "ÖBB-Cykovlak".
Půjčovnu a prodejnu kol se servisem najdete přímo u dolní stanice lanovky Millennium Express.

Půjčovna a servis kol v Hermagoru

Tipy na trasy + další tipy.

"Interaktivní průvodce"
Vaše výlety si nyní můžete naplánovat za pomoci Interaktivního průvodce. Najdete zde informace jako je čas, popis trasy, GPS data atd.


 

Čtěte více o:

Přečtěte si více o našem ubytování v Nassfeldu Naše apartmány v městečku Nassfeld

 
Nassfeld živě - webkamera:
 
 
Ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování
Aktivity ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování
Příroda ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování

Newsletter posíláme maximálně 3x za rok.
Vaši e-mailovou adresu nikomu neposkytneme.