Aktivity v Nassfeldu / Tröpolachu

Nassfeld-Hermagor

Středisko plné jezer a nádherně čisté přírody láká své návštěvníky k aktivně strávenému pobytu i k odpočinku. Pro nespočet aktivit je Nassfeld Hermagor vhodný pro rodiny s dětmi i pro nadšené sportovce.

Oblíbeným letním místem je Nassfeld Hermagor zejména pro milovníky pěší turistiky. Láká více než 1 000 km značených stezek vedoucích ve výšce od 600 do 2.800 m n. m., které Vás zavedou i na italskou stranu vrcholů tématickými poznávacími stezkami, trasami pro Nordic walking a trasami pro běh. Ani cyklistika nezůstává o mnoho pozadu. V Nassfeld Hermagor se nachází přes 800 km cyklotras všech náročností a s různým převýšením. Dalším významný sportem je kanoistika a rafting na místních jezerech a na řece Gail. Specialitou jsou místní potápěčské kurzy. Návštěvníci si nemusí vozit vlastní vybavení, o vše se postarají půjčovny potápěčských potřeb. Pro klidněji strávené dopoledne či odpoledne si stačí vypůjčit loďku, vzít rybářské náčiní a vyjet na jezero. Návštěvníci si nemusí vozit vlastní vybavení, o vše se postarají místní půjčovny.

S dětmi si užijete den plný zábavy například návštěvou zábavního parku u jezera. Jeden je např. v Presseggersee, kde se ratolesti mohou dostatečně zabavit na trampolínách, mini autíčkách nebo třeba v bazénech s různými vodními atrakcemi. Námětem pro další výlet může být návštěva horolezeckého kempu v St. Stefanu, kde se nachází mnoho přírodních horolezeckých stěn s příležitostí využití pro celou rodinu.

Mezi silné zážitky patří projížďka lanovkou Millennium Express z Tröpolachu na Sonnenalpe Nassfeld s výhledem na celé okolí, která vás dopraví do výšky bezmála 2 000 m n.m., kde se vám nabízí mnoho neskutečných sportovních a odpočinkových zážitků v NTC Parku. Dalším velkým lákadlem je výlet k propasti Garnitzenklamm v Hermagoru. Tato propast se rozkládá na alpských vegetačních stupních a je dosažitelná přes různé můstky až k vodopádům. Úzká vyšlapaná přírodní stezka s panoramatickými, skálu opisujícími stupni, vede přes propast a poskytuje úchvatný zážitek, pohled na 600 milión letou historii této krajiny. Propast Ganitzenklamm je na začátku vysoká 630 m a na konci 1 125 m, dlouhá 4 km, s výškovým rozdílem 500 m.

Středisko Nassfeld-Hermagor je, dá se říci, hlavním městem špeku. Každoročně se v Hermagoru konají slavnosti gaitalského špeku. Vstupy a ochutnávky jsou zcela zdarma, takže není nic jednoduššího než přijet. Mezi významné památky patří muzeum města Villachu. Umění, kultura, historie města, malebné vnitřní nádvoří a různé putovní výstavy se ve Villachu spojují v jeden úžasný celek.

Korutanské rybářské muzeum se 7 000 litrovým akváriem prezentuje živoucí důkaz a přehled rybího bohatství zdejších vod.

Čtěte více o:

Přečtěte si více o našem ubytování v Nassfeldu

 
Nassfeld živě - webkamera:
 
 
Ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování
Aktivity ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování
Příroda ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování

Newsletter posíláme maximálně 3x za rok.
Vaši e-mailovou adresu nikomu neposkytneme.