Informace o lokalitě, obci a objektu

Ski arena Nassfeld-Hermagor

V sousedství italských Dolomit, asi 50 km západně od Villachu, se nachází rakouské lyžařské středisko Nassfeld, rozprostírající se na 3 svazích spojených údolím. Jedná se o největší vysokohorské středisko Korutan – nejmodernější v celém Rakousku. Díky vynikající infrastruktuře, vybavenosti, servisu a velmi rozmanitým lyžařským terénům s kvalitní úpravou se toto středisko nachází mezi TOP 5 rakouskými lyžařskými středisky. Na své si zde přijdou jak profesionálové, tak i začátečníci a rodiny s dětmi.

Blízkost italských Dolomit zaručuje tomuto středisku dostatečný přísun slunečních paprsků, až o 100 hodin více než v severnějších rakouských lyžařských střediscích. Dostatek sněhu je ovlivněn skutečností, že se jedná o první výrazný horský masiv, který zachycuje většinu sněhové nadílky přicházející od Jadranu. Příznivé podmínky pro lyžování jsou zde od prosince do poloviny dubna. Ubytování u nás v Nassfeldu / Tröpolachu je k dispozici po celý rok.

Dolní stanice lanovky v Tröpolachu se nachází v 610 m.n.m. - Nassfeld se nachází 1500 m.n.m. a nejvyšším vrcholem, na který se dostanete kabinkovou lanovkou je Troghöhe ve výšce 2 020 m.n.m. Nachází se zde 110km sjezdovek rozprostřených na ploše o velikosti 2,8 mil. m2. Ze 2/3 se jedná o červené sjezdové tratě (lehké 30 km, střední 60 km, náročné 20 km) dopravu zajišťuje 30 moderních vleků: 5 lanovek, 4 6-sedačkové lanovky, 4 4-sedačkové lanovky a 17 vleků , které vás pohodlně a bez čekání dopraví na vrcholky. Přestože zde není o sníh nouze, je středisko vybaveno umělým zasněžováním.

Mimo jiné zde můžete vyzkoušet rychlostní trať s měřeným úsekem pod Troghöhe, 4 kilometrovou FIS-sjezdovku nad Tröpolachem či svah s boulemi na Gartnerkofelu.

Najdete zde také uměle osvětlenou sáňkařskou dráhu, 3 specializované snowparky a velký prostor pro freeride.

Pro milovníky bílé stopy je zde připraveno přes 300 km upravených tras, z toho 18 km s vyrolbovanou dvojstopou v nadmořské výšce 1 000 – 1 500 m.n.m. Lze přejet i na italskou stranu a napojit se na okruh okolo Lago Pramallo, dlouhý 7 km. Nejznámější je trasa okolo jezera Weissensee.

Tröpolach

Na rakousko-italské hranici u města Hermagor leží ve výšce 600 m.n.m. malé údolní městečko Tröpolach.

Tröpolach je hlavní nástupní stanicí nejdelší lanovky v Alpách „Millenium Express“, která má svou horní stanici přímo v srdci alpského lyžařského střediska Nassfeld. Při své cestě na vrchol Kofelplarz-Madritsche (1 919 m.n.m.) překonává převýšení 1,3 km a vede v délce 7,6 km. Cesta lanovkou na vrchol trvá však pouhých 17 min. V Tröpolachu také končí nejdelší panoramatická sjezdovka v délce 7,6 km s převýšením 1 212 m, jejíž spodní úsek v délce 2,2 km je nejdelší uměle osvětlenou sjezdovkou v Evropě.

Poloha apartmánů

Apartmány se nacházejí na klidném místě, přímo v městečku Tröpolach, 300 m od hlavní nástupní stanice Millenium-Express (nejdelší kabinové lanovky v Alpách), jež Vás přepraví do alpského lyžařského střediska Nassfeld, nejmodernějšího lyžařského areálu v celém Rakousku. Naše ubytování v Nassfeld / Tröpolach je celkem 10 komfortních apartmánů s výhledem na panoramata rakouských alp. Všechny apartmány prošli v tomto roce (2010) kompletní rekonstrukcí a byly zcela nově zařízeny.

 
 
Ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování
Aktivity ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování
Příroda ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování ubytování

Newsletter posíláme maximálně 3x za rok.
Vaši e-mailovou adresu nikomu neposkytneme.